VW heeft nu een studie model gemaakt, de EcoRacer, een 1,5 liter viercilinder met een vermogen van liefst 136 pk en een verbruik van 1 op 29,4. Vind het jammer dat Alfa niet (meer) in staat is om zoiets te maken..
bron telegraaf:
Zuinige sportwagen van VW: EcoRacer
AMSTERDAM - Volkswagen introduceert binnen afzienbare tijd een nieuwe lijn viercilinder dieselmotoren. Op de Tokyo Motor Show 2005 toonde VW een eerste voorbode van die zuinigere zelfontbranders. In het opvallende studiemodel EcoRacer onthult Volkswagen een 1,5 liter viercilinder met een vermogen van liefst 136 pk en een verbruik van 1 op 29,4.
De 1.484 cc vierpitter met vier kleppen per cilinder is goed voor een koppel van 250 Nm, dat wordt afgegeven van 1.900 tot 3.750 toeren per minuut. Een uitzonderlijk hoog vermogen en koppel voor een dergelijk klein blok.
Het verbruik daarentegen is opvallend laag. In het studiemodel komt de 'een-punt-vijf' tot 3,4 liter per 100 kilometer. Mogelijk zien we de krachtbron voor het eerst gaan terug in de EcoPolo, die Volkswagen binnenkort presenteert. Dat dieselmodel moet een verbruik halen van 1 op 25 met een vooralsnog onbekende motor.
De zelfontbrander is in het studiemodel EcoRacer in het midden van de auto gemonteerd, kort voor de achteras. De sportwagen heeft een gewichtsverdeling van 60:40. Door de motoropstelling beschikt de concept car zowel voor- als achterin over een bagageruimte.
Groot is de auto niet. De lengte bedraagt 3,77 meter. In de breedte en hoogte komt de concept car tot slechts 1,74 en 1,21 meter. Hij is gebouwd op een onderstel met een wielbasis van 2,48 meter. De EcoRacer is een rasechte roadster, die je tot coupé kan transformeren. De voorruit met raamomlijsting is zelfs te vervangen door een lager exemplaar.
Wanneer de EcoRacer als coupé is opgebouwd, scharniert het dak automatisch omhoog wanneer de deur wordt geopend. Dat vergemakkelijkt de instap, voor zowel bestuurder als passagier. De nieuwe dieselmotor zorgt voor heel puike prestaties. De topsnelheid bedraagt 230 km/h en voor de sprint van stilstand naar 100 km/h is 6,3 seconden nodig. Het verbruik ligt op net geen 1 op 30.
Of de EcoRacer in productie gaat, is niet bekend. Volkswagen heeft in een eerder stadium laten weten de Concept R uit te werken tot productiemodel. Echter, rond dat model met middenmotor is het opvallend stil.
