TwanStuart
Newbie
Newbie
Berichten: 1
Lid geworden op: vr sep 26, 2025 12:52

Zomaar afslaan van 75 TS

vr nov 21, 2025 14:29

Hallo allemaal,

Recent wou ik m'n 75 TS even wegzetten tegen het slechte weer nadat hij een week of 3 buiten op de oprit had gestaan. Waar ik hem wou wegzetten zit op 2 minuten rijden van mij en ben ik daar tegen het volgende probleem aangelopen. Hier thuis had ik hem zonder problemen gestart en kon ik hem die gehele 2 minuten ook zonder problemen daar heen rijden, maar toen ik op locatie de hoek om draaide sloeg hij af, voor mijn gevoel moest hij langer dan normaal startten voordat hij weer aansloeg maar hij sloeg uiteindelijk wel weer aan, toen sloeg hij na 10 meter rijden alweer af, wederom weer kunnen starten en sloeg hij alweer af. Dit gebeurde zo'n 3 keer voordat ik hem op z'n plek kreeg. Eenmaal op z'n plek had ik hem nogmaals geprobeerd te startten maar toen sloeg hij helemaal niet aan.

Nou wil ik niet te hard van stapel lopen aangezien ik zelf nog geen diagnose heb gesteld en het dus voor hetzelfde geld iets heel simpels kan zijn, maar ik dacht dat het geen kwaad kan om alvast wat informatie te verzamelen #-o. Nu heb ik zelf genoeg sleutel ervaring maar weet ik nog niet zo veel over de 75 en z'n vaak voorkomende problemen. Het lijkt mij op een ontsteking/inlaat achtig probleem aangezien het afslaan heel plotseling gebeurde en hij niet langzaam afstierf met een stotterende motor. Een paar weken daarvoor heb ik wel de bougies vervangen maar heb ik hem daarna zonder problemen +-40km gereden.

Als iemand dit probleem een keer gehad heeft of goeie tips heeft over maar ik kan beginnen met zoeken is alle informatie welkom.

Alvast bedankt,
Twan

Dirk-33
Guru
Guru
Berichten: 1903
Lid geworden op: za mar 15, 2014 17:51
Locatie: Beugen

Re: Zomaar afslaan van 75 TS

vr nov 21, 2025 15:31

geen marters of ander ongedierte die aan kabels hebben geknabbeld?

-BDP sensor is cruciaal. Motor doet weinig als dat niet in orde is (bekabeling kan na 30+ jaar klaar zijn)
-Serie van 4 relais op het schutbord. Moeten allemaal inschakelen en ingeschakeld blijven. Er zit een stuurdraadje van contactslot naar een van die relais die op zn beurt de rest inschakelt en die draad wil nog wel eens mee geklooid zijn (ivm uitbouwen motor vervangen door kabelschoentjes bijv.)

Bougies, bobines en bougiekabels zou ik het niet in zoeken. Die zijn dubbel uitgevoerd bij een TS, daar valt ie niet opeens mee uit.

En als je accu niet goed is en de dynamo laadt niet op dan houdt het feestje natuurlijk ook op

Gebruikersavatar
AlfettaOwner
Guru Quintuplo
Guru Quintuplo
Berichten: 8248
Lid geworden op: ma dec 27, 2004 09:20
Locatie: Alfetta Transaxle Forum
Contacteer: Website

Re: Zomaar afslaan van 75 TS

vr nov 21, 2025 17:30

Een soort gelijk probleem gehad met mijn TB.
Viel soms gewoon uit onder het rijden.

Ging een periode van slecht starten aan vooraf.
Probleem zat in een gecorrodeerde bobinekabel naar verdeler.

Gebruikersavatar
giuliettaevo
Guru Quintuplo
Guru Quintuplo
Berichten: 7080
Lid geworden op: za feb 19, 2005 15:31
Locatie: Cuijk

Re: Zomaar afslaan van 75 TS

vr nov 21, 2025 18:24

Voltage naar de brandstofpomp wil ook nog weleens laag worden als gevolg van verouderde bedrading.

Opletten of de toerenteller ook meteen wegvalt. Als dat zo is is de kans groot dat je ontsteking wegvalt aangezien de toerenteller signaal vanaf de bobine krijgt.

Met startpiloot of remmenreiniger kun je kijken of hij daar wel meteen op start. Zo ja dan zou je waarschijnlijk een brandstof probleem hebben.
"kan niet" ligt op het kerkhof....

Met een slijptol en lasapparaat kom je een heel eind.

Terug naar “Algemene Technische vragen”