Pagina 1 van 1

Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: zo sep 27, 2015 10:50
door Graduate86
Even een vraagje van mij: Zijn de Ronal A1 velgen ook verkrijgbaar voor een "86er Spider Graduate?
Ik meen ooit eens een Spider te hebben gezien met Ronal velgen en vond dat wel errug gaaf lijken.
Maar ik weet niet of ze er zijn in steekmaat 4x108.
Wie weet dat of heeft een andere oplossing?


Alvast thnx.

Jelte

Re: Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: zo sep 27, 2015 12:48
door spider67
Hi,

Deze vraag heb ik ook wel eens gesteld, maar heb toen begrepen dat de Ronals (telefoonschijf) er niet in 4x 108 zijn. Ook ik heb een Spider met Ronals gezien. Waarschijnlijk heeft hij dan alternatieve naven gebruikt (4x98 of 5 gaats).

Ik ben ook erg benieuwd naar reacties van de forumleden. :D

Re: Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: zo sep 27, 2015 14:31
door Dirk-33
Is dat misschien om te boren naar 4x108? Ik weet wel dat er bedrijven zijn die je boutgaten doen bijboren, maar hoeveel ze dan op kunnen schuiven weet ik niet.

Re: Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: zo sep 27, 2015 14:53
door frankalfa
Is dat misschien om te boren naar 4x108? Ik weet wel dat er bedrijven zijn die je boutgaten doen bijboren, maar hoeveel ze dan op kunnen schuiven weet ik niet.
Ligt aan het ontwerp van de naaf van je velg. Hoever je kunt gaan ligt dus aan de hoeveelheid 'vlees' die er op die plek zit en of t verstandig is om die plekken als bevestigingspunt te nemen voor je wielen... :idea:
Veel velgen worden als 'blanks' aangeleverd (maw zonder boutgaten) en worden eenmaal besteld/verkocht pas geboord op de juiste positie en voorzien van conische stalen bussen en wordt evt het naafgat uitgedraaid.

Ooit in een grijs verleden wel eens bij zo'n bedrijf geweest in Mechelen (BE) om een set Azev A te laten verboren naar 5x98, helaas waren er meerdere zo krom dat dit onverantwoord was.. :(
De velg wordt nl liggend ingespannen op de machine, dus met het hart omhoog, als dit hart niet 100% waterpas ligt worden de gaten dus scheef geboord maw er zal altijd slingering in zitten.

On topic, Ronal A1 is zover ik weet nooit in 4x108 geleverd, wel is t uiteraard mogelijk om met adapters van 4x108 naar 4x98 te gaan (of andersom). Een van de forummers hier heeft ooit Ronals op een bertone gehad op die manier.

Grtz,fRank

Re: Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: zo sep 27, 2015 20:36
door Tonio
Klopt wat Frank zegt.
Ronal A1 is alleen met steek 4x98 en 5x98 geleverd, niet met 4x108.
Met adapters zijn Ronals wel passend te maken op de naaf maar dan komen die velgen eigenlijk te ver naar buiten te staan. De 7x15 velgen hebben ET 25 mm. Zo'n adapter is meestal 20 mm dik, dan kom je op een ET van 5 mm. Voor 7J brede velgen op een Spider heb je een ET nodig van ongeveer 29 - 30 mm. Dus dit wiel met zo'n adapter staat dan 25 mm te ver naar buiten (staat stoer maar risico op aanlopen in de spatbordranden dus.)
Eénmaal in mijn leven heb ik Ronal A1 velgen op een Spider serie 4 gezien (zonder adapters), en daarna de velgen ook los. Die waren origineel steek 4x98 maar de gaten waren uitgeboord naar slofgaten zodat ze op 4x108 pasten :shock: :shock: . Ik zou daar geen meter op durven rijden.... Omboren kan prima als de flens van het wiel helemaal massief is. Maar dan boren ze nieuwe gaten tussen de bestaande in, niet de bestaande gaten ruimer maken.

Wat ook nog kan is dat je eens velgen van Atiwe hebt gezien. Ook een Duits merk, net als Ronal. Ze lijken veel op de Ronal A1 en die velgen zijn wél geleverd met steek 4x108, ook op Alfa Spiders gebruikt. Maar hier zijn die niet erg bekend.

Ronal A1:

Afbeelding

En de Atiwe:

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Belangrijkste uiterlijke verschil is dat het velghart bij de Ronals helemaal vlak is en bij de Atiwes ietsje bolvormig.

.

Re: Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: ma sep 28, 2015 08:58
door alfaqv75
Afbeelding

Re: Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: ma sep 28, 2015 09:52
door spider67
Bedankt voor de goede info, hier kunnen we wat mee!

Mille Grazie

Re: Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: ma sep 28, 2015 14:37
door Graduate86
Oké guys, bedankt.
Hier kunnen we zeker wat mee.
Ik had al een donkerbruin vermoeden dat het niet zou passen.
Helaas... :(

Re: Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: ma sep 28, 2015 15:53
door vV
Spider red je met ET 20 (heb zelf 7x15 ROTA met die offset erop, ET15 ging net niet goed hoewel er minstens een forummer is die er ET 15 zonder problemen op heeft).

Wheeldokter in Zeeland (dorpje in NB, niet de provincie) boort meen ik om. Als het kan. Wellicht moet er dan ook gelast worden.
Of het dat geld echt waard is mag je zelf bedenken.
Alternatieven in 7x15 zijn er, voor redelijk geld denk ik.
(compomotive, de genoemde ROTA, ed, wel ""worstvelgen"")

Re: Ronal A1 voor Spider?

Geplaatst: ma sep 28, 2015 15:55
door vV
http://www.ebay.com/itm/330492597621" onclick="window.open(this.href);return false; deze dus, en dan spacertje 10 ertussen.

ik heb trouwens dit kleurtje:
http://www.ebay.com/itm/15X7-ROTA-RB-WH ... 0435677387" onclick="window.open(this.href);return false;