Pagina 1 van 1

Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 12:33
door p029351
Welke motor/versnellingsbak olie in een gereviseerde 2.0 nord 116 blok/bak/dif ?
Synthetische of minerale olie en viscositeit 20w 40 of 15w ??? en voor de bak gewoon de oude EP 90 of 75w 90

Re: Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 15:50
door Dottore M
Verhitte discussie omtrent olie over 3, 2, 1, ...

Re: Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 16:17
door frankalfa
Verhitte discussie omtrent olie over 3, 2, 1, ...
Nee M., is laatst door Zaagmans ook al eens geprobeerd omtrent motorolie voor de toerbo. Ook dat bleef een wat tamme toestand, geen cola, geen borrelnootjes nada... :cry:

Those were the days... :mrgreen:

Bert, even je licht opsteken bij een 105-specialist bij jou in het dorp wellicht? :wink:

Grtz,fRank

Re: Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 16:22
door p029351
Allee Frankske tis ginne dorp he waar ik woon isne stat he :D

Ja ik ga daar van de week eens op de koffie want ik heb nog meer vragen en moet nog een hoop onderdelen hebben. (die waren door de verkoper er niet bijgeleverd :) :) )

Re: Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 17:22
door Rob75
Ik heb vanavond niet veel te doen dus ik doe een voorzet voor een verhitte discussie (hopelijk nu wel, de vorige keer lukte het niet):

Kijk even bij wat oliemagnaten op de site wat ze aangeven. Voor de motor: 15W50 en de bak 75W90 (hypoid). Vol/halfsyntheet naar smaak.

:lol: Ga nu bier en snacks halen.....

Succes,
Rob

Re: Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 17:43
door p029351
Ik heb bij diverse olieboeren gekeken en gelezen de een zweert bij 20w40 synthetische en da ander zegt minerale olie ? #-o

Dan zijn er nog diverse onderwerpen die weer zeggen dat als ze synthetische olie in de versnellingsbak of differentieel hebben dat het meer lawaai maakt ! :shock:
Ook weer andere zeggen dat synthetische olie beter schakelt ? :thumbs:

Aan de andere kant denk ik dat er ook heel wat Alfa`s nog steeds rijden met minerale olie in de bak en dif en het nog steeds goed doen. :jumping:

En zelf denk ik dat een goede vol synthetische olie in de motor 15w40 bv van castrol prima is.
Maaaar misschien zijn de meningen daar over verdeeld ? :^o

Re: Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 18:01
door Performa
Voor de bak/diff 75w90 zonder LSD additieven en GL5 spec. bvb deze http://www.redlineoil.com/product.aspx?product=58304
maar ook van oa kroon zijn er geschikte olien. Voor race gebruik 75w140(naar het schijnt)

Re: Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 20:17
door Rob75
Het merk maakt volgens mij niet zo heel veel uit. En als het een vers opgebouwd blok is (en bak) met moderne keerringen dan is de keuze tussen syntheet of half-syntheet niet zo heel interessant.
Van origine is de specificatie van Alfa een 20W50 (voor een Alfetta) en een 90-bakolie.
Met de huidige olie kom je snel uit op 15W50, je zou zelfs 10W40 kunnen nemen aangezien de huidige olie wat stabieler is dan vroeger. Voor de transaxle is een 75W90 een goede. Dit geeft bij een koude bak wat betere smering en maakt het schakelen wat makkelijker.

Kroon geeft bijvoorbeeld: classic racing 15w50 (semi-syntheet) en Syngear 75W-90 op. Dit is welliswaar voor een 75 2.0 (1985-1988), maar jouw motor en bak zullen waarschijnlijk dezelfde specs hebben.
Heeft Valvoline of Castrol of Agip een vergelijkbare olie, ook goed.

Succes,
Rob

Re: Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 22:23
door AR823
Voor de motor nooit een volsyntheet gebruiken als dat er niet van nieuw af in heeft gezeten!
Die classic racing 15w/50 is heel goed. Alfa schreef immers Agip Synth 2000 20w/50 voor, ook een halfsyntheet.
Agip is echter moeilijk aan te komen.
De bak zal met een (half)synthetische olie soepeler schakelen, waardoor de synchromeshringen langer heel blijven.

Re: Motor/versnellingsbak olie welke

Geplaatst: wo jun 03, 2015 22:51
door p029351
Agip (Azienda Generale Italiana Petroli) is nu Eni (Ente nazionale idrocarburi) Eni is dus Agip.

http://www.arparts.nl" onclick="window.open(this.href);return false; Leverd nog Agip