Pagina 1 van 1
Startmotor Alfa 146
Geplaatst: za mei 23, 2015 18:31
door MarcoSprint
Tot nu toe rijdt ik met veel plezier en weinig problemen in mijn 146. Het enige is dat de startmotor af en toe niet goed inkomt. Dit gebeurd altijd bij warme motor bij korte stops. Je hoort de startmotor rond gaan(zoemen) maar hij pakt niet. Na nog eens starten pakt hij wel altijd. Is hier wat aan te doen? Heb wel eens gehoord dat de bendix niet voldoende inkomt. Klopt dit? Is het tijd voor een andere startmotor of is er nog wat aan te doen? Ik ga over twee maanden flinke vakantierit maken maar Frankrijk, dus wil dan dat het in orde is. Het betreft een 146 1.6 16v ts uit 2000. Alvast bedankt voor jullie hulp!
Re: Startmotor Alfa 146
Geplaatst: zo mei 24, 2015 23:17
door Rainier155
Beter maar vervangen lijkt mij.
Ik heb zelf ooit bij mijn 155 TS tijdens een langdurige intensieve rit bij zomerse temperaturen gehad dat het interne relais kapot ging (=aansturing bendix) en kortsluiting maakte, waardoor mijn accu leegliep tijdens het rijden.
Weet niet de precieze oorzaak ervan, kan zowel tijdens het rijden gebeurt zijn als bij een korte tussenstop waarbij de motor uitstond en er bij het starten iets niet goed gegaan is...
Heb het destijds opgelost door complete relais gedeelte van de startmotor te wisselen terwijl de startmotor zelf op de auto bleef. Geen aanrader overigens want je kunt er bijna niet bij.
Heeft daarna wel gewoon 2 jaar probleemloos gefunctioneerd. Maar inmiddels wel een vrijwel nieuwe startmotor erop gezet toen dat een keer uitkwam.

Re: Startmotor Alfa 146
Geplaatst: ma mei 25, 2015 22:11
door Alessandro
Klinkt overduidelijk als een versleten bendix/ starter gear.
Je kan, als je een handige sleutelaar bent, dat onderdeel vervangen. (maar wel gewoon de startmotor demonteren, kun je 'm helemaal nakijken en invetten en zo)
Als je iets minder handig bent of sneller klaar wilt zijn, kan je een goede gebruikte startmotor (of voor veelgeld een nieuwe) kopen.
Re: Startmotor Alfa 146
Geplaatst: di mei 26, 2015 00:11
door AR823
Bij de automaterialenzaak kun je een nieuwe imitatie kopen voor ongeveer 120 euro, laten repareren is net zo duur.
Re: Startmotor Alfa 146
Geplaatst: wo mei 27, 2015 10:43
door MarcoSprint
Bedankt voor jullie reacties! Dan ga ik hem vervangen voor een ander. Is dat goed zelf te doen? Ik kan beschikken over een brug en gereedschap.
Re: Startmotor Alfa 146
Geplaatst: zo mei 31, 2015 10:20
door MarcoSprint
Niemand tips?
Re: Startmotor Alfa 146
Geplaatst: zo mei 31, 2015 15:59
door Stef33
De 146 ken ik niet, maar over het algemeen is een startmotor zelf wel te vervangen. Alleen bij sommige modellen kom je er vrij lastig bij en dien je wat andere zaken eerst te verwijderen. Ligt er ook aan hoe handig je bent natuurlijk.
Maar een ding altijd doen bij elke auto als je aan de startmotor gaat sleutelen: eerst de accu loskoppelen door de minpool los te nemen!
De startmotor zit meestal ongezekerd of via een hele zware zekering direct aan de accu en dat kan bij sluiting flink vuurwerk geven. Ook heb je kans dat je onbedoeld de startmotor in werking zet door sluiting te maken tussen de dikke pluskabel en de aansluiting van het relais. Dat kan nare gevolgen hebben als je er niet op bedacht bent.
Succes, en je krijgt vast nog wel specifieke tips voor de 146 van mensen die deze auto beter kennen.
Re: Startmotor Alfa 146
Geplaatst: zo mei 31, 2015 16:27
door Rob75
Bij dit type auto zit de startmotor tussen de motor en het schutbord in. Dat is een krappe plek en kan alleen van onderaf. Een brug is dan erg handig inderdaad. Verder is er weinig ruimte en kan een "startmotor" sleutel handig zijn. Dit is een sleutel in een gebogen vorm. Kun je als het ware om het hoekje werken.
Er zijn nog bedrijven die gespecialiseerd zijn in het reviseren van startmotoren/dynamo's, waar je een goede gereviseerde kunt aanschaffen met als statiegeld je oude startmotor. Dan weet je zeker dat je een goede krijgt die past en die eigenlijk als nieuw is zoals ooit bij de eerste montage. Kosten zijn meestal vergelijkbaar met een nieuwe van twijfelachtige makelij.
Succes,
Rob
Re: Startmotor Alfa 146
Geplaatst: di jun 02, 2015 10:57
door MarcoSprint
Dank je wel voor jullie reacties. Hier kan ik wat mee. Ik ga eens wat rondvragen voor prijzen!
Re: Startmotor Alfa 146
Geplaatst: ma jun 15, 2015 19:15
door bertonejaap
Ik heb er nog wel een liggen. 50 euro en hij is van jouw