Pagina 1 van 1

Koppeling 166

Geplaatst: vr mar 07, 2014 09:32
door hoornstra
Zoals misschien bekend heeft de 166 een trek koppeling. Een maand of 5 geleden is deze vervangen.
Nu was er eerst niets aan de hand maar nu begint het euvel te spelen dat de koppeling bediening bij de bak uit de koppeling schiet.
Het begint met een beetje trilling in het pedaal en vervolgens schiet ie eruit, is eenvoudig terug te drukken en dan gaat het weer een tijdje goed
maar is tocht wel lastig.

Iemand een idee?

Alvast bedankt!

Groet, Jan

RE: Koppeling 166

Geplaatst: ma mar 10, 2014 14:04
door hoornstra
Niemand dit ooit meegemaakt? Zal me niets verbazen heb altijd dingen die niemand anders heeft. :wink: :)

Groet, Jan

RE: Koppeling 166

Geplaatst: ma mar 10, 2014 17:49
door Rob75
Ik heb even gekeken wat het zou kunnen zijn, maar ben een beetje in de war geraakt.

Bij mijn weten heeft de 166 een koppelingshulpcilinder die tegen een hevel aandrukt. Dit zit buiten de bak.
De hevel zit op een as die in het koppelingshuis draait. Ik heb dit even gekeken in ePER (zoals o.a. via Tuynder), en die kunnen wel eens verouderd zijn of algemene plaatjes laten zien.

Waar ik benieuwd naar ben is wat er losschiet aan de bakzijde. Enige dat ik me kan voorstellen tot nu is dat de hulpcilinder (waar een duwstaafje inzit) versleten is.

Groet,
Rob

RE: Koppeling 166

Geplaatst: di mar 11, 2014 11:05
door hoornstra
Hulp en hoofdkoppeling cilinder zijn nieuw. De hevel schiet uit de drukgroep. Het is 2 minuten werk om hem weer te monteren, luchtinlaat moet even los,
dus het stelt niets voor maar handig is anders.

RE: Koppeling 166

Geplaatst: di mar 11, 2014 14:22
door cmva
Je moet de arm terugtrekken na montage koppeling en bak

Re: RE: Koppeling 166

Geplaatst: di mar 11, 2014 17:06
door hoornstra
Je moet de arm terugtrekken na montage koppeling en bak
Ed, als goed zit werkt het fantastisch koppelt super licht. Nu 2 keer gehad dat het koppelingspedaal licht begint te trillen als je hem intrapt en even later schiet ie eruit.
met een bandenlichter kun je hem dan weer terug drukken, je hoort dan ook een klik, en alles werkt weer perfect.

Groet, Jan

RE: Koppeling 166

Geplaatst: di mar 11, 2014 17:36
door cmva
Eigenlijk onmogelijk, als lager in drukgroep zit , dan zit ie ook vast, hoogwaarschijnlijk ligt de kunststofring in stukken.Als t lager gemonteerd zit, is t best een hele toer om m onbeschadigd uit de drukgroep te krijgen.