Pagina 1 van 1

Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 09:41
door Eric
Ik ben aan het kijken naar een 159 3.2 JTS en krijg waarschuwingen dat die motor wel heeel veel dorst heeft...
Hoor verhalen over 1 op 6, maar is dat na een middagje trappen op de rev limiter, of ook bij normaal gebruik?

Zijn er Forummers met ervaring? Ben benieuwd...

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 10:31
door aso69
1:6 valt toch wel mee voor zo'n apparaat

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 10:44
door esvida
ik kreeg mijn 166 op de boordcomputer zelfs wel op 1op4 als je wil gassen moet je niet op een liter kijken,kun je beter een 24 jtd kopen loopt ook goed en haal je de 1 op 12 wel mee als je stevig gas geeft.

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 11:04
door CC
Huidig verbruikmeter van de GT 3.2 heeft twee uitersten. Varieert van 1:50 (uitrollen) tot 1:2 (lekker vlot er vandoor bij het stoplicht!). Maar beiden deed ik met de 2.0JTS ook dus zegt helemaal niks eigenlijk...

Gemiddeld verbruik alhier (GT 3.2 V6), vooral buitenwegen en stukje stad 1:8
Snelweg zo ongeveer 1:10 maar dan ook alleen als de cruise-control op max 120 staat en je ERG rustig optrekt (lastig hoor...).
Stadsritjes heb ik het maar even niet over....daar word je niet zo vrolijk van...die 1:6 is dan haalbaar maar ik haal het zelden.

Een 159 is geloof ik zwaarder dan een GT dus verbruik zal niet veel gunstiger zijn.

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 11:29
door Erwin83
De GT heeft nog de prachtige Busso V6, de 159 / Brera heeft de GM-'veralfaade' v6. Kan me voorstellen dat dat behoorlijk verschilt in karakteristiek en ook verbruik.

Verbruik zit vooral in je rechtervoet, de basis wordt gelegd door gewicht en weerstanden (mechanisch-lucht-rol, etc), maar ook door de opbouw (of het gebrek) van het vermogen (hoe erg wordt je uitgelokt om te trappen). De 159 is van zichzelf niet een hele lichte, opzwepende auto :roll:

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 12:05
door KhaZ
Met de 3.2 JTS wordt gemiddeld tussen de 6.5 en 7.5km/L gereden:

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 12:41
door Hylke
Uit de directe omgeving (zwager) de ervaring dat verbruik inderdaad tussen 1:6 en 1:8 zit.
Hij rijdt voornamelijk snelwegkilometers, daar is dit verbruik echt onacceptabel.
Vrij snel na aanschaf is de auto gechipt door Stephan, verbruik verschoof naar vnl 1:8.

Voor hem voldoende om de auto weer te verkopen en het overgebleven geld te gebruiken voor brandstof in zijn oldtimer.

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 14:06
door @PM
Ik weet niet hoeveel het zegt, maar het test-verbruik bij Autoweek van een GT 3.2 was 14,5l/100km (oftewel 1:6,9) en van een 159 3.2 SW 17,4l/100km (1:5,7).

Ik rij tot nu toe in de GT 1:7 op LPG, dat zal denk ik in de buurt komen van CC's 1:8 op benzine.

Verder vind ik wel dat je in de 159/Brera een stukje beleving mist t.o.v. de GT, dus wat dat aangaat is de uitnodiging om te gaan trappen misschien weer minder aanwezig.

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 14:19
door Hylke
Het trappen zal vnl nodig zijn om die gigantische massa in beweging te zetten :wink:

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: vr jul 13, 2012 16:04
door Edwin alfa
Hallo,

Zoals iedereen al zegt ligt het natuurlijk vooral aan je rijstijl. Maar als je gewoon rijdt en ook wel af en toe eens lekker doortrekt ( wat juist goed is volgens mij), dan kan je wel op een gemiddeld
verbruik van 1op 8 komen. Maar het ligt ook wel een beetje aan als je veel lange ritten rijdt of niet, kleine stukjes doen ook niet altijd goed.

Wij hebben een 159 3.2 JTS Q4 SW TI

RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: ma jul 16, 2012 10:17
door hans2600
Je kan er hele stukken over schrijven, maar wil je een V6 rijden dan moet niet meer praten over verbruik.
Wie een groot huis heeft kan de schoonmaakster ook betalen!!!!
Bij dit soort auto,s hoort een enorm verbruik er gewoon bij en eerlijk is eerlijk lekkerder dan een V6 is er niet ........ duur maar heeeeeeeeeeeeeerlijk!!

Re: RE: Hoe dorstig is een 3.2 JTS nou echt?

Geplaatst: ma jul 16, 2012 17:20
door hoornstra
Je kan er hele stukken over schrijven, maar wil je een V6 rijden dan moet niet meer praten over verbruik.
Wie een groot huis heeft kan de schoonmaakster ook betalen!!!!
Bij dit soort auto,s hoort een enorm verbruik er gewoon bij en eerlijk is eerlijk lekkerder dan een V6 is er niet ........ duur maar heeeeeeeeeeeeeerlijk!!
Yes! :)