Pagina 1 van 1

Vilten ringetje achteraan in krukas 105

Geplaatst: vr jan 07, 2005 17:29
door Blu Ollandese
Dringend vraagje voor de 105 kenners.

Heb net op het oude forum gezocht, maar niets gevonden...

Op het uiteinde van de 105 krukas (vliegwiel kant), zit er een bus in de krukas geperst.
Volgens de "workshop manual" zou er achter deze bus een "vilten" ringetje moeten zitten, wel, die zit er dus niet.

Bij mijn oude krukas blijkt die er ook niet in te zitten (gekeken met een klein spiegeltje)...

IS DIT ERG??

We vermoeden dat de functie van dit ringetje is de smering van de "prise-as" te bevorderen. Hele onderblok is echt pico-bello, maar ik wil het uiteraard perfect vandaar deze vraag. In alle catalogussen van onderdeelspecialisten kan ik het betreffende ringetje niet terug vinden, de bus wel (bestaat in 2 doorsneden).

Kan iemand me een antwoord hierop geven, of info?

Hartelijk dank!

Geplaatst: vr jan 07, 2005 18:10
door @lfa@lgra
Die bus waar je het over hebt is het toplager. Dit is een busje gemaakt van lagerbrons. Lagerbrons heeft de eigenschap dat het enigszins poreus is. Voor montage dient dit busje dan ook pakweg een halve dag in warme olie te staan opdat het zijn "zelfsmerende"eigenschappen verkrijgt(de olie erin trekt). Ik heb achter deze bus nog nooit een viltring gezien. Kennelijk niet nodig dus. Wil je er toch eentje (waarom eingenlijk) dan kun je uit een paar stukjes ilt simpel wat ringetjes snijden. Ik zou me de moeite echter besparen.
Naast het inolien, zoals eerde beschreven, kan ik het trouwens niet laten om het toplager alsnog een likje kopervet toe te dienen. Ook niet nodig, maar het voelt wel goed. :wink:

Geplaatst: vr jan 07, 2005 18:22
door Blu Ollandese
@ @lfa @lgra: bedankt voor je antwoord!

Idd, blijkbaar is dit vilten ringetje (felt washer) niet echt bekend. In die manual die ik als leidraad gebruik, spreken ze er toch over om je ervan te vergewissen dat deze in goede staat is...maar bon, ze gaan echt wel diep in op vele kleine details.

Ik ga me er dus niet meer zelf verder in verdiepen...

De bus zelf is er nooit uit geweest, dus de tip van het kopervet zal ik zeker niet in de wind slagen!

Geplaatst: vr jan 07, 2005 19:51
door Eric
Mocht je het toplager willen vervangen, nog een goeie tip: Lekker volsmeren met dik vet, een as vinden/maken met precies de goeie diameter, voorzichting in het toplager drukken, tikjes met de hamer en de hydroliek doet de rest! Het toplager wordt er zo uitgedrukt door het vet. Werkt als een zonnetje. :wink:

(Ik heb zo mijn toplager vervangen en heb nooit een felt washer gezien)