Pagina 1 van 1

AR 145 1.6TS houdt soms in bij optrekken (incl. tsdiag geg)

Geplaatst: za aug 22, 2009 13:28
door Bertoontje
mijn 145 1.6TS houdt in bij optrekken (rond de 2500 - 3000, daarna pakt ie weer netjes op en trekt door). voornamelijk als de motor koud is.

Een tijd geleden heb ik dit ook gehad. Heb toen de motor laten uitlezen waaruit bleek da de lambda defect was. Kosten van uitlezen waren 40 eurie(!) dus heb toen als eerste zelf een tester gemaakt :) voor de TSDiag software ook deze gaf dezelfde error melding (logisch maar was het bewijs dat de hardware en software netjes werkt). De lambdasonde heb ik vervolgens vervangen en de DTC is gereset. De melding is daarna niet meer teruggekomen. Pak hem beet een km of 2000 daarna lijkt het probleem weer terug te komen. Heb nu zelf de motor uitgelezen, de DTC is nog steeds leeg.

Verder valt me nu op dat de motor soms bij stationaire in toeren ets terugzakt.... af en toe lijkt de motor af te willen slaan maar dat doet ie dan net niet en stabiliseerd zich daarna. Heb het idee dat dit zich vaker voordoet als de motor nog koud is...maar daar twijfel ik ff aan ...zo vaak sta ik nu ook weer niet voor het stoplicht ;)
Ook start de motor (bij koude motor) niet direct. hij lijkt aan te slaan echter daarna valt dood, tweede startpoging doet ie het meteen...

Ik twijfel nu aan de LMM...deze schijnt niet altijd een foutmelding te geven?! Ik heb nu waarden van stationair verzameld...plaatje1 is stationaire, plaatje 2 is bij 2320 toeren. Kan iemand me zeggen wat nu de volgende meetstap is of actie is?

bijv. Hoe kan ik controleren of de LMM werkelijk defect is? hoeveelheid verplaatste massa/lucht oid?
op internet hetvolgende gevonden: "De juiste manier om te kijken of de LMM goed is, is (rijdend) de behaalde waarden te vergelijken met de benodigde waarden (allemaal op de examiner aangegeven)". ...... maar wat zijn nu de waaden :S heeft iemand misschien een tabel oid?

Wat me in de gegevens opvalt is dat de airflow (stat) 8,8kg/h is terwijl de vraag 14kg/h is.... als je op toeren komt lijken de gegevens redelijk dezelfde waarden te hebben (zie tweede plaatje) klopt dit of moeten deze getallen altijd ongeveer gelijk zijn? zo nee dan lijkt de LMM defect te zijn...?

Ik heb op het forum gezocht naar gegevens van LMM maar niets kunnen vinden over minimale opbrengst/doorvoer etc :(

nah...als iemand een idee heeft hoe verder te gaan met de diagnose...alvast mijn dank!

Ciao!

Afbeelding
Afbeelding

RE: AR 145 1.6TS houdt soms in bij optrekken (incl. tsdiag g

Geplaatst: di aug 25, 2009 11:06
door Bertoontje
:arrow:

RE: AR 145 1.6TS houdt soms in bij optrekken (incl. tsdiag g

Geplaatst: di aug 25, 2009 17:45
door WhizzMan
Je kan aan je "multiplication factor" zien dat je ruim 7% (1 vs 1.0703125) aan het corrigeren bent. Dat betekent dat je LMM nu zo'n 7% te weinig aangeeft. Zoiets geeft nog geen errors, maar de kans dat de voltage/airflow curve nog klopt met waar je ECU op geprogrammeerd is, is niet zo groot meer. Ergens bij 10% meen ik kan je ECU helemaal niet meer corrigeren en ga je 1172 en 1173 errors krijgen.

De beste manier om te testen of dit inderdaad je probleem is, is het ruilen van de MAF met iemand van wie je zeker weet dat de motor perfect loopt. Reset dan je ECU, ga een stukje rijden en kijk wat er dan aan symptomen overblijven en wat je "multiplication factor" wordt. Mocht je zo iemand niet in de buurt kunnen vinden, bij Tuynder hebben ze originele sensors. Als het een 5pins sensor is met een ovalen stekker, kan je ook een vervangende Pierburg kopen. Die gaan een stuk langer mee dan de OEM. Helaas zijn er voor het oude type sensor geen Pierburg vervangers gemaakt, dus die zal je door een originele moeten vervangen.

Re: RE: AR 145 1.6TS houdt soms in bij optrekken (incl. tsdi

Geplaatst: wo aug 26, 2009 12:02
door Bertoontje
Als het een 5pins sensor is met een ovalen stekker, kan je ook een vervangende Pierburg kopen. Die gaan een stuk langer mee dan de OEM. Helaas zijn er voor het oude type sensor geen Pierburg vervangers gemaakt, dus die zal je door een originele moeten vervangen.
Thanks! Als ik het dus goed begrijp moet de "multiplication factor" nagenoeg gelijk zijn aan 1 = 100% al het andere is afwijking van de aanwezige tabel in de ECU.

Heb helaas niemand in de buurt die er eentje kan "uitlenen'. Dus ik heb even naar de stekker gekeken. Als ik het rubberhoesje eraf haal heb ik idd een ovale stekker (de achterkant van de stekker dus!) en er zitten vijf draden op. Ik neem dus aan dat het hier om het nieuwere type gaat. Het gaat om het laatste type 145.

Die Pierburg is dat alleen de sensor, of ook de behuizing (zeg maar het hele T-stuk) ? Moet ik bij een Pierburg nog een wijziging maken of past dat allemaal netjes?

RE: AR 145 1.6TS houdt soms in bij optrekken (incl. tsdiag g

Geplaatst: wo aug 26, 2009 12:12
door Bertoontje
Heb het nummer van het huidige type ff afgelezen.

BOSCH 0 280 218 019 (het nummer dat op de doorvoerbuis staat)

RE: AR 145 1.6TS houdt soms in bij optrekken (incl. tsdiag g

Geplaatst: wo aug 26, 2009 13:36
door WhizzMan
7.22701.05.0 is het juiste nummer van Pierburg. Je krijgt dan alleen de sensor, niet de doorvoerbuis. Ik haal de torx met locknut schroefjes altijd los met een tang, maar je kan natuurlijk ook zo'n schroevendraaier aanschaffen.

RE: AR 145 1.6TS houdt soms in bij optrekken (incl. tsdiag g

Geplaatst: wo aug 26, 2009 15:30
door Bertoontje
Thanks! je bent de beste :wink: