Pagina 1 van 1

Magneti Marelli met en zonder vacuum vervroeging

Geplaatst: do apr 16, 2009 22:26
door stephen
heb nog een ontsteking liggen voor de Giulia een electronische Magneti Marelli, die ik wil gebruiken i.p.v. de Bosch met puntjes.
Maar nu weet ik niet hoe het Module aan gesloten dient te worden, in mijn Alfetta vraagbaak hebben ze het alleen over de puntjes versie :cry:

gaat nl. een stekker van bobine naar Module, en die kun je op 2 manieren monteren :?
dus heeft iemand een aansluitschemaatje :?:

bij de 75 info die ik kon vinden kwam ik het niet tegen.
bij voorbaat dank :wink:

edit: wel/geen vacuum vervroeging, what's best

RE: aansluiten Magneti Marelli

Geplaatst: do apr 16, 2009 23:35
door giulia-tom
:shock: 2 manieren? Dat is toch een brede schuif en smallere in 1 stekker?

(uit mijn hoofd: rood en zwarte draad op de stekker?)

RE: aansluiten Magneti Marelli

Geplaatst: vr apr 17, 2009 17:55
door jan1300
Ik heb het in mijn Alfetta kun je komen afkijken!!!

gr Jan

RE: aansluiten Magneti Marelli

Geplaatst: vr apr 17, 2009 18:53
door Andretti Molletti
OPEL!


Afbeelding

RE: aansluiten Magneti Marelli

Geplaatst: vr apr 17, 2009 19:00
door stephen
Opel de zijde van groen en rood hebben gelijke stekers, de andere zijde is idd. niet omwisselbaar :wink:

RE: aansluiten Magneti Marelli

Geplaatst: vr apr 17, 2009 19:14
door Andretti Molletti
Is schema lezen dan zo moeilijk? :shock:

Ze hebben dat echt aangepast voor Opelmonteurs etc etc...

C=coil ofwel de 1 van de bobine ofwel de geschakelde kant ofwel GROEN
De andere aansluiting is de +15 ofwel de spanning van de accu NA het contactslot...hier dus ROOD

eitje...

RE: aansluiten Magneti Marelli

Geplaatst: vr apr 17, 2009 19:39
door stephen
:oops:
nu ik nog eens kijk is het me duidelijk, van het weekend eens proberen dan ipv de std. Bosch met puntjes :wink:
gelijk de K&N broodtrommeltjes vervangen door orginele bus maar dan met kleine aanpassing & SF filter
dan nog even de segeringetjes en stangetje met rubbertje zoeken van de koppeling werkcilinder en dan kunnen we een proefrondje maken met de Juul 8)

RE: Magneti Marelli met en zonder vacuum vervroeging

Geplaatst: ma apr 20, 2009 00:14
door stephen
het spulletje aangesloten, en het werkt :wink:
moet nog wel wat dingetjes aanpassen veranderen,want :!:

heb nl. 2 verdelers 1 met en 1 zonder vacuumvervroeging, en wat blijkt.
diegene zonder vacuum vervroeging draait niet helemaal lekker rond(zal hem eens nader bekijken)en de ander heeft een vacuum vervroeger erop zitten.
maar ik had geen vacuum vervroeging, dus moet dit nog ergens vandaan zien te halen, maar het vervelende is, dat de vervroeger tegen de olie peilstok vastloopt(heb ze helaas aan 2 zijden)en zal deze moeten verwijderen/inkorten :?

maar de vraag is , welk type heeft de voorkeur, met of zonder vervroeger want anders kan ik de andere verdeler ook repareren/nazien :?: :idea:

RE: Magneti Marelli met en zonder vacuum vervroeging

Geplaatst: ma apr 20, 2009 00:20
door Alessandro
Stephen, je kunt ook gewoon de verdeler een kwartslag of een halve slag verdraaien, naar gelang dat beter uitkomt. :idea: Uiteraard wel even de bougiekabels ompluggen in tegengestelde richting. :wink:

Zo doe ik dat in zulke gevallen. 8)

Re: RE: Magneti Marelli met en zonder vacuum vervroeging

Geplaatst: ma apr 20, 2009 00:45
door Andretti Molletti
het spulletje aangesloten, en het werkt :wink:
:thumbs:

je kan van de verdeler die werkt de vacuum vervroeger afhalen en de grondplaat (die dan loos kan draaien) vastzetten (schroefje, lijmen etc)
Vacuum vervroeger is nodig voor een hoger rendement en beter milieu, maar door al die Prius en Civic rijders hoeven wij daar niet meer aan te denken!! :twisted:

RE: Magneti Marelli met en zonder vacuum vervroeging

Geplaatst: ma apr 20, 2009 19:08
door stephen
hoger rendement klinkt als Tuning 8) dus misschien de moeite waard?
maar mis dan nog wel mijn vacuum aansluiting op de carb .

kwart slag draaien is nu gedaan, maar dan komt de vacuumvervroeger tegen waterslang van waterpomp, en dat kan wel voor ff testen of het werkt, maar niet voor blijvend natuurlijk.

zal zo de verdeler zonder vervroeger eens nader bekijken

Edit: 2e verdeler zonder vacuum vervroeging uit elkaar gehaald en gereingd, zat het een en ander vast gekoekt en draait het weer als een tierelier.
alleen bedrading van opnemer moet opnieuw geisoleerd.