vr jan 30, 2009 22:31
Als de thuiskomer nu op de auto past, dan past die ook nog wanneer je de originele velgen vervangt voor andere. Voor de bruikbaarheid van het reservewiel verandert er natuurlijk niets.
(Maar wielbouten voor alu velgen kunnen inderdaad verschillend zijn - alleen langer dan en niet korter, of soms met vlakke i.p.v. conische passing - dus zorg dat je die dan ook in de auto hebt).
Misschien een reden voor het advies in jouw instructieboekje: electronische zaken zoals het ABS of een bandenspannings-waarschuwingssysteem kunnen reageren als één wiel een afwijkende maat heeft.
Heb ooit met een 145 een lekke band gehad, de thuiskomer gemonteerd en toen brandde het ABS-lampje totdat het originele wiel er weer op zat.
Bij waarschuwingssystemen voor te lage bandenspanning (overigens geen idee of dat op een GTV leverbaar was??) gebeurt dat ook. Het systeem meet niet de luchtdruk in de banden maar de draaisnelheid van de wielen. Bij een lekke band krijgt één wiel een afwijkende draaisnelheid ten opzichte van de andere drie, en daar reageert het systeem op. Bij gebruik van een reservewiel met afwijkende rolomtrek heb je datzelfde effect.
Als je andere velgen+banden wilt monteren met dezelfde maat als het reservewiel, dan zou het volgens mij niets uit moeten maken. Maar gewoonlijk worden andere velgen+banden juist gemonteerd omdat men een afwijkende maat wil (groter, breder), en als de rolomtrek iets afwijkt dan reageert zo'n systeem wel wanneer je met het standaard reservewiel rijdt.
.