Pagina 1 van 3

Problemen met verlagen 166 2.4JTD

Geplaatst: wo jan 05, 2005 10:25
door gino
Onlangs heb ik mijn 166 2.4 JTD laten verlagen. De verlagingsset zou de auto 30mm lager moeten zetten, maar het vreemde is nu dat de auto voor hoger is komen te staan en achter een stuk lager. Nu ben ik in discussie met de garage en deze zegt het niet te zien en niet weet hoe standaard de 166 op zijn wielen staat. Ik zie duidelijk dat de auto achterover hangt. Het nadeel is dat nog ik, nog de garage de auto heeft opgemeten voor het verlagen, dus we hebben geen vergelijkingsmateriaal.

Nu is mijn vraag of er hier meer 166 rijders zijn die mij zouden kunnen helpen. Ik heb namelijk een paar zaken opgemeten en ik zou graag wat vergelijkingsmateriaal hebben met andere 166's.

Ik heb de volgende zaken opgemeten:

Afstand midden wielkastrand tot hart velg:
LV 36,5 cm
RV 36,5 cm
RA 32,5 cm
LA 32 cm

Afstand wegdek tot onderkant chromen strip op dorpels. Dit is gemeten ter hoogte van de kriksteunen (aangegeven door pijlen).
Voor is dit aan beide kanten 23,5 cm
Achter is dit aan beide kanten 22,5 cm

Ik hoop dat er iemand is die dit voor mij op zou kunnen meten. Je zou me er echt mee helpen. Let er wel op dat je de auto ergens vlak neer zet. Een foto van de auto erbij zou ook perfect zijn.

Als je auto niet origineel is, maar verlaagd dan zou ik ook wel de gegevens willen hebben.

Ik hoop dat dit alles duidelijk is. Alvast bedankt.

Groetjes,
Gino
gino@notmail.nl

Hier een foto van de auto. De auto is alleen wel een beetje vies :?

Afbeelding

Geplaatst: wo jan 05, 2005 11:25
door LC
Bel Christian Foederer van Auto Christiano eens (0413 479104). Hij heeft meerdere 166's verlaagd en kan je waarschijnlijk wel helpen.

Geplaatst: wo jan 05, 2005 11:30
door gino
Bel Christian Foederer van Auto Christiano eens (0413 479104). Hij heeft meerdere 166's verlaagd en kan je waarschijnlijk wel helpen.
Het probleem is alleen dat ik er met de huidige garage uit moet zien te komen, maar een keer bellen kan nooit geen kwaad. Als we er niet uit gaan komen dan schakel ik mijn rechtbijstandverzekering in.

Geplaatst: wo jan 05, 2005 12:19
door LC
Je kunt dan desnoods een soort 'second opinion' vragen: Als een 'vakman' stelt dat de huidige situatie niet deugt, sta je sterker.

Geplaatst: wo jan 05, 2005 20:45
door gino
Ik heb er net even een foto van de auto bijgezet, zodat iedereen kan zien wat ik bedoel.

Geplaatst: wo jan 05, 2005 20:49
door Michel
Als ik eerlijk mag zijn, moet ik Gino gelijk geven.....
Hij ziet er uit zoals de mijne als ik met pak en zak geladen sta om op vakantie te vertrekken.... :?

Of is 't gewoon gezichtsbedrog ?

Geplaatst: wo jan 05, 2005 21:03
door gino
Daarom wil ik ook graag dat iemand anders zijn 166 even na meet. Ik heb overigens al iemand gevonden die het voor me wil doen, maar hoe meer resultaten hoe beter.

Geplaatst: do jan 06, 2005 13:36
door AlfettaOwner
Als ik eerlijk mag zijn, moet ik Gino gelijk geven.....
Hij ziet er uit zoals de mijne als ik met pak en zak geladen sta om op vakantie te vertrekken.... :?

Of is 't gewoon gezichtsbedrog ?
Nee het lijkt alsof de schoonmoeder idd in de achterbak ligt. :shock:
Ziet niet netjes uit zo :(

Je kunt wellicht de specs van auto via technische gegevens achterhalen.
Daar haal je dan 30 mm vanaf en je komt op de waarden uit die hij na het verlagen zou moeten hebben.
Stap hiermee naar de garage..
Succes 8)

Geplaatst: do jan 06, 2005 14:43
door Giulia2000TS
Mooi verlaagd! Staat precies goed zo die lage kont ................................. voor een Giulia! ;)

Dit lijkt inderdaad nergens op.

Geplaatst: do jan 06, 2005 14:50
door GTV Boy
Ik heb wat voor je nagemeten.

Aleen heb ik gemeten vanaf de grond tot bovenste punt wielkuiprand. Dus tot het hoogste punt in de ronding.

Die van mij is niet verlaagt!!

Voorkant 66 cm
Achterkant 67.5

Dus bij mij staat hij voor lager dan achter. Volgens mij hebben ze bij jouw de veren van voren naar achteren verwisselt als ik dat plaatje zo zie. Alsof ie gaat opstijgen. :blue_lol:
4 cm hoger dan achteren kan nooit!!

Geplaatst: do jan 06, 2005 20:39
door Alfa33
Nou.... hier hoef je niet mee akkoord te gaan hoor!! Lijkt echt serieus nergens op.
Alsof je een verkeerd beladen sleurhut eraan gehangen hebt (en die van de foto weggepoetst hebt).

Hier een foto hoe het wel moet.

Afbeelding

Geplaatst: do jan 06, 2005 20:41
door Michel
Afgaande op de foto van alfa33 zou ik stellen da's Gino's voorkant ok is, maar dat ie achter te laag ligt ?

Geplaatst: do jan 06, 2005 21:22
door gino
Dat was mijn idee ook. De achterkant is te laag en daardoor gaat de auto achterover hangen en komt de voorkant omhoog.

Met de gegevens van GTV Boy ga ik morgen naar de garage en dan ga ik een oplossing eisen. Als we er niet uitkomen dan schakel ik mijn rechtsbijstandverzekering in. Dan mogen die het oplossen.

Geplaatst: do jan 06, 2005 21:29
door Alfa33
Lijkt inderdaad of de achterkant bij Gino te ver ingezakt is. 1 ding staat vast, bij gino's 166 is het niet goed. Als die monteurs die dit gemonteerd hebben deze mening niet delen......dan twijfel ik aan de monteur capaciteiten van die garage.

Sorry Gino maar ik moet wel lachen als ik die van jou zie :oops:

Geplaatst: do jan 06, 2005 21:36
door gino
Lijkt inderdaad of de achterkant bij Gino te ver ingezakt is. 1 ding staat vast, bij gino's 166 is het niet goed. Als die monteurs die dit gemonteerd hebben deze mening niet delen......dan twijfel ik aan de monteur capaciteiten van die garage.

Sorry Gino maar ik moet wel lachen als ik die van jou zie :oops:
Geeft niet hoor en het erge is dat het net zo rijdt als het er uit ziet.