Pagina 1 van 1

boorcomputer 147

Geplaatst: do nov 06, 2008 21:49
door BMP
Word een boordcomputer van een 147 TS speciaal besteld op chassisnummer ??

Ik ken iemand die had een storing aan de boordcomputer (op hol slaan) na enig onderzoek en diverse dingetjes geprobeert is bij de garage overleg een nieuwe besteld.

Na eigen onderzoek en tips van forums bleek het achteraf door bekabeling van een audioset te zijn ontstaan.
De oude BC werkt na aanpassing al weer probleemloos een 4 weken.

Nu wil die garage toch die BC installeren, omdat volgens hun opgave die speciaal is besteld/gemaakt voor dat chassisnummer, en dat hij daarom niet retour kan.

Wie o wie kan meer zeggen over die speciaal bestelde BC voor een bepaald chassinummer, en kan je de bestelling afzeggen.

Alvast dank.

BMP :)

RE: boorcomputer 147

Geplaatst: do nov 06, 2008 23:42
door WhizzMan
Ja en nee. Voor precieze info, Schepers Autotechniek. Die kunnen ook omruilcomputers leveren voor een veel scherper tarief en ondersteunen bij dit soort problemen. Op zich is een boordcomputer prima te plaatsen, maar Alfa wil graag bijhouden welk serienummer waarin gaat, anders kunnen ze geen internationale ondersteuning leveren. Als je hun database aanpast door een nieuwe te bestellen willen ze die niet meer terugnemen, maar de computer kan wel in eenzelfde auto worden ingebouwd. Let op, 1 keer aansluiten en hij is "gepaard" met de rest van je auto.

RE: boorcomputer 147

Geplaatst: vr nov 07, 2008 01:02
door Gtv4
Even een vraagje en voor de duidelijkheid.
Met boordcomputer word een computerkast bedoeld en niet het display?

Wat regellt de BC allemaal behalve dan de verbruiksmeter en tripmeter?
Ik dacht dat die gegevens uit het motormanagment kwamen, dus uit de motor ECU maar zoals ik het lees is er een aparte BC?

RE: boorcomputer 147

Geplaatst: za nov 08, 2008 22:33
door WhizzMan
Het onderdeel wat ik bedoel is in ieder geval de ECU. Dat is het ding wat regelt dat je motor brandstof en ontsteking krijgt en dergelijke.

RE: boorcomputer 147

Geplaatst: za nov 08, 2008 23:11
door Gtv4
Dan blijft de vraag wat de topic starter bedoeld :o

Display of ECU?

Re: RE: boorcomputer 147

Geplaatst: zo nov 09, 2008 15:16
door BMP
Dan blijft de vraag wat de topic starter bedoeld :o

Display of ECU?
Mja dat zal de ecu dan wel zijn het display is alleen maar een soort van monitor lijkt me.

Re: RE: boorcomputer 147

Geplaatst: zo nov 09, 2008 22:24
door WhizzMan
Dan blijft de vraag wat de topic starter bedoeld :o

Display of ECU?
Mja dat zal de ecu dan wel zijn het display is alleen maar een soort van monitor lijkt me.
In het dashboard zit ook nog een computer hoor. Daar zit onder meer je kilometerteller, dagteller en je onderhouds-interval en dergelijke in.