Pagina 1 van 1
Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 11, 2005 11:49
door Juvenile
Na een poosje afwezigheid, zie ik opeens een hele nieuwe site, en ben gelijk weer newbie maarja
Na een poos geen alfa gereden te hebben (stond in de garage) heb ik hem nu weer een maandje terug wat een genot!!
Alleen lijkt een probleem te zijn terug gekomen. Als ik de motor start lijkt er niks aan de hand te zijn, loop stationair goed zo tussen 9 en 10, zonder teveel op en neer te gaan.
Maar als ik wil weg rijden, geef ik gas en laat de koppeling op komen, dan bigint hij te rijden, maar al gauw verliest hij al zijn aandrijving. als ik dan wat meer gas geef rijdt ie wel door met wat geschok.
Op de snelweg heb ik het ook, als ik gewoon 120 rij, dan gebeurt het regelmatig dat de motor uitzichzelf afremt, en als ik dan weer meer gas geef, geeft ie een soort van schok, en trekt dan weer gewoon door tot de 120.. als ik boven de 130 rij heb ik dit probleem niet.
Het is een beetje moeilijk uit te leggen, maar ik hoop dat jullie het begrijpen. Zo niet, zal ik wat meer proberen uit te leggen.
ik had er eerst een K&N open lucht filter op.. na 15d km kreeg ik ook die problemen, en heb toen het orginele luchtfilterhuis terug gezet en doe deed ie het weer goed (de auto had toen wel een 2 a 3 maandjes stil gestaan)
Heeft iemand een idee waar dit probleem zit?
Groeten, Juvi..
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 11, 2005 12:48
door KAS
Je hebt toevallig niet de verdeler verdraait? Of zit die er niet op bij jou 33?
Valse lucht misschien?
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 11, 2005 12:50
door Juvenile
Nee ik heb er verder niet aangezeten.
Toen ie in de garage stond is wel de bedrading volgens mij van de LMM vervangen.
Valse lucht.. wat kan daar de oorzaak van zijn??
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 11, 2005 12:51
door Juvenile
Sorry het gaat trouwens om een Alfa 33 1.7 ie 8v uit 93
Re: RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 11, 2005 12:53
door KAS
Nee ik heb er verder niet aangezeten.
Toen ie in de garage stond is wel de bedrading volgens mij van de LMM vervangen.
Valse lucht.. wat kan daar de oorzaak van zijn??
Dan kan het misschien in de bedrading van de lmm zijn. Stekkerverbinding oid. Iets losgeschoten wellicht. Ik zou toch nog eens bij die garage langsrijden. Vanaf hier blijft het lastig om een oordeel te vellen.
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 11, 2005 13:15
door Juvenile
ja daar had ik zelf ook al aan gedacht maar dat is wel een beetje lastig, aangezien ik in Hoorn woon, en de garage in Groningen zit. Ik kan er wel heen rijden ,maar ik weet niet of dit dan schade aan de auto toebrengt.
Ik zal zelf eerst eens de bedrading langs lopen, ben niet echt een kenner op dat gebied, maar ik ga vanavond er wel even naar kijken.,
Nog andere tips?
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 11, 2005 14:45
door Luc33
Houdt hij in of bokt hij?
Mijn 33 bokt ook als ik zo'n 50 rij maar dat komt door een gescheurde motorsteun. Maar hij houdt daardoor niet in.
Als hij wel inhoudt is het moeilijk te zeggen wat het is, maar onderstaande zou je kunnen controleren.
Na de luchtfilter krijg je een buis waar een bruine stekker onder aan vast zit. Zit die er nog wel aan? Als die niet gemonteerd zit, gaat hij ook beroerd lopen.
Verder kan je benzinefilter aan vervanging toe zijn.
Hoe zijn de bougies en kabels?
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 11, 2005 15:06
door Sergio
Rij anders even bij Autobedrijf Imola op industrieterrein HN80 langs, zijn liefhebbers en ze hebben een Alfa tester waarmee ze de computer uit kunnen lezen!
Ik denk ook aan de lmm of de bedrading erheen, of anders, een slechte massa!!
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: do mei 12, 2005 08:57
door Juvenile
Nee hij houd in.. en als ik dan wat meer gas geef, dan gaat hij wel weer harder, met een klein schokje.
Ik denk dat ik die bruine kabel wel heb gevonden, maar die zit er gewoon in.
Heb nog niet naar de bouggies kunnen kijken, ben mijn bouggie-sleutel kwijt
Het schijnt dat ik een latere versie van de 33 heb die geen lmm meer heeft kan dat kloppen?
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: do mei 12, 2005 09:16
door dhrto
Auto Imola in Hoorn wat Sergio zegt is idd een goede optie. Het is een garage gespecialeerd in Alfa's en het zijn echte liefhebbers. Ik heb laatst mijn startmotor en veerpootlagers laten vervangen daar, en ze hebben een zeer goede indruk op me achtergelaten. Bovendien hanteren ze zeer redelijke prijzen.
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: do mei 12, 2005 11:16
door Juvenile
Ja ik ken Imola, ben daar wel eens eerder geweest.
Maar ja een dikke vette rekening kan ik nu niet gebruiken. Niet dat dat daar normaal is, in tegendeel. Maarja wil zelf ook graag het een en ander leren of dit soort dingen.
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 18, 2005 09:46
door Juvenile
Hallo,
Ik ben i.v.m. met het drukke pinksterweekend, er nog niet aan toe gekomen of even bij Auto-imola langs te gaan. Maar na het ophalen van een vriendin op het station, maakt de auto een heel hard geluid, alsof er helemaal geen uitlaat onderzit (zit er nog wel hoor)
Ik kan alleen niet zien waar die misschien lek o.i.d. is. Zou een lekke uitlaat ook boven staande problemen kunnen veroorzaken? Of als het uitlaatspruitstuk misschien wel bij de motor loslaat??
Greoten, J.
RE: Alfa 33 rijden met geschok! (gestoot)
Geplaatst: wo mei 18, 2005 20:50
door KAS
Zit je uitlaat misschien verstopt? Kapotte kat. wellicht? Dat kan wel het gestoot en dat schokken verklaren.