Pagina 1 van 1
Olie peil sensor, controle lampje brand
Geplaatst: vr dec 29, 2006 16:42
door Frederico
Ik heb het volgende probleem bij mijn 75,
Ik heb een goed olie peil (gemeten).
Mijn oliedruk geeft hij goed aan.
Probleem: Controle lampje brandt met olie peil. Ik zou alleen moeten weten welke sensor ik moet vervangen?
waar zit deze sensor?
alvast bedankt,
Frederique
RE: Olie peil sensor, controle lampje brand
Geplaatst: vr dec 29, 2006 17:11
door patje1100
hmm, had ik laatst ook.. haal eerst het stekker tje eens los. beetje wd 40 erin en weer vast zetten. Dat stekkertje zit onder de dynamo. succes
RE: Olie peil sensor, controle lampje brand
Geplaatst: vr dec 29, 2006 18:33
door Bertonebianco
Bij mij was de sensor gewoon op, defect.
Is een vrij lange sensor met een meetkop aan het uiteinde.Zit aan de inlaatzijde van het blok.
Is niet kort te sluiten of open te laten, hij moet een bepaalde weerstandwaarde meten tijdens en kort na het starten.
Alleen te vernieuwen of te vervangen door een vaste weerstand zodat het lampje uitblijft.
Eric
RE: Olie peil sensor, controle lampje brand
Geplaatst: vr dec 29, 2006 20:05
door Lunatic
accupolen eraf zodat de computer zich kon resetten werkte pas bij mij wel..
RE: Olie peil sensor, controle lampje brand
Geplaatst: za dec 30, 2006 20:46
door Frederico
@lunatic, heb het geprobeerd, maar blijft branden.
@patje1100, ga ik proberen.
RE: Olie peil sensor, controle lampje brand
Geplaatst: zo dec 31, 2006 00:35
door Bertonebianco
75 heeft niet zoiets als een computer. Het Alfa check control is gwoon opgebouwd uit losse IC's die ieder een bepaalde functie bewaken.
Resetten met accupolen loshalen heeft naar mijn mening geen zin. Bij iedere nieuwe startpoging wordt de betreffende meting "gereset"
Eric
RE: Olie peil sensor, controle lampje brand
Geplaatst: zo dec 31, 2006 13:27
door Frederico
@Bertonebianco, Ja indd geen computer en lunatic heeft in zijn 155 wel een boordcomputer zitten waarschijnlijk, waardoor het wel kan..
Straks even proberen om het stekkertje los te halen van de sensor en even met wd 40 er over.. kijken wat het doet..
RE: Olie peil sensor, controle lampje brand
Geplaatst: ma jan 01, 2007 14:29
door Alfa-Corazon
Bij mij brandt ie ook. Ik kan hem niet vervangen omdat mijn aircocompressor in de weg zit. De sensor zit namelijk als je met je hoofd in de motorkap hangt, links onder vooraan het blok. Twee draadjes.
Ik heb de tip gekregen om deze draadjes los te maken en vast te solderen aan een lampje. Ik ben vergeten wat voor een lampje. dan gaat in ieder geval het waarschuwingslaMPJE UIT.