di jul 11, 2006 23:17
Hoi,
Alleen de 1300 en 1600 GTA (en exoten als TZ etc.) zijn met sper geleverd.
Voor de 2000 Berlina, Spyder en GTV was de sper officieël een optie maar volgens mijn bescheiden meening werden ze relatief random wel of niet gemonteerd.
De sper van de GTA's en van de 2000's is niet hetzelfde.
De gta sper is kleiner en kan makkelijk tot 75% sperren ingesteld worden (en blijft dan ook heel)
De 2000 sper heeft een groter huis maar kan maar tot 50 of 60% sperren ingesteld worden
25% sper is standaard voor de 2000 en eigenlijk voor op de weg prima.
50% sper is voor op de weg echt wel maximaal, de auto gaat anders veel te veel ondersturen op rotondes en korte bochten en wordt onmogelijk te rijden in de regen.
75% sper is goed voor een racer in mijn ogen, slijtage is wel veel sterker omdat de onderdelen meer belast worden.
100% sper is volgen mij alleen te gebruiken voor dragster ofzo. op circiuit niet te rijden om maar te zwijgen van op de weg.
Het sper% wordt ingesteld door middel van het toevoegen, verplaatsen en onder spanning monteren van sperplaatjes en tussenplaten. ALLEEN ECHTE SPECIALISTEN KUNNEN DIT! Als je niet exact weet wat je doet gaat de sper (en meestal ook de as zelf) 100% zeker kapot.
Ik ken maar enkele bedrijven die dit echt kunnen; Sam Van Lingen Houten, Duetto Tuning, Arese (er zullen en nog wel enkele zijn maar ze zijn zelden en worden er steeds minder).
Beide spertypes zijn gemaakt door ZF, Onderdelen (behalve de frictieplaatjes) worden zeldzaam en steeds duurder.
LET OP!! In IEDERE as met sper MOET (voor duurzaamheid) speciale olie: SAE 75W-140 · übertrifft API GL 5 bijvoorbeeld Castrol SAF - XJ
Thom.
It all started with a very popular coupé that was winning everything without having anything particularly special.
Carlo Chiti
1973 Giulia 1750 Super
1990 75 TS
1965 Volvo Duett
1967 Volvo Amazon 123GT
2015 Volvo V70