Pagina 1 van 2

ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 19:47
door Alfa33_blue
Bij Euromaster (bandenboer) was dat min of meer hun antwoord toen ik ze in het weekend weer opbelde na mijn avontuurtje.
Ze hadden aan het begin van die week mijn voorbanden vervangen en inderdaad de wielbouten met een momentsleutel vastgedraaid. Ik dacht nog: "goh wat netjes van ze"

...Totdat een km'tje of 800 later ik in Gouda een soort ratelend geluid hoorde wat van linksvoor kwam. Eerst heel zachtjes, maar werd al snel erger. Ik zou de snelweg opdraaien maar toch maar ff de B-weg genomen om erachter te komen wat het nou is.... Ik dus stoppen... eerst kijken of alles van de ophanging / aandrijving nog vast zat... mjah leek ok... toch maar es aan dat wiel rukken... Klunk klunk... helemaal los?! Het scheelde gewoon niks of ik was m'n wiel kwijtgeraakt :shock: Dus meteen aandraaien die handel... andere kant ook gecheckt, was niet zo los als links, maar kon ook nog een heel stuk aangedraaid worden ! :shock: En dat allemaal op vrijdag de 13e, en ik ben niet eens bijgelovig.
Handig zo'n momentsleutel.. moet je wel weten hoe je er mee om moet gaan :roll:

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 20:05
door harold
lijkt me sterk dat je 800 km kunt rijden met te los aangedraaide wielbouten.....

ik krijg het vermoeden dat iemand heeft geprobeert om die bouten te lossen om vervolgens de velgen even te "lenen" :?

Heb je trouwens ook de bouten van de achterwielen gechecked???

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 20:12
door Alfa33_blue
Ja, de achterwielen waren ok. dus alleen de voorwielen, en die hadden ze bij Euromaster er weer opgezet. M'n velgen kunnen ze "lenen" als ze willen, zit geen velgenslot op, dus dat was ze gelukt. Ik heb trouwens van die Alfa Imola velgen die dus op andere auto's niet leuk staan. (dus mijns insziens kleine kans dat ze daarmee bezig gaan) Toen ik 's morgens wegreed zat alles netjes vast. Daarna 50 km snelweg en vlakbij m'n werk hoorde ik al heel zachtjes iets. Toen ik 'savonds wegreed werd dat heel snel erger.
Ik denk dat het wel kan als ze net niet genoeg vastzitten. Door de trillingen lossen ze dan heel langzaam steeds meer.

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 20:32
door MartijnGTV
Ik had een tijdje geleden ook mijn voorbanden laten vervangen bij de Profile en na ongeveer 2 weken begon mijn linker voorwiel steeds meer herrie te maken en was ik ook bijna mijn voorwiel verloren. Ze hadden denk ik de bouten enkel aangedraaid met een accuboor maar daarna niet meer met de hand aangedraaid. Lekker gevaarlijk zeg. Heel toevallig kwam ik de dag daarna nog een 166 tegen die zijn voorwiel echt was verloren en de middenberm was ingereden. Voortaan controleer ik de bouten wel als ik nieuwe banden heb.

Martijn

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 21:26
door Woody34
Daarom trek ik ze altijd zelf na.

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 21:34
door boerguus
je moet ze ook na trekken als je er een eindje mee hebt gereden
gewoon altijd doen voorkom je veel problemen mee

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 21:35
door Floor
Voor dezelfde ervaring ga ik naar de Sprint..... :cry:

Re: RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 22:45
door Alfa33_blue
je moet ze ook na trekken als je er een eindje mee hebt gereden
gewoon altijd doen voorkom je veel problemen mee
Dat blijkt inderdaad.... Tis bij mij goed gegaan maar voor sommige mensen kan dat dus een heel harde les worden, of een laatste les :shock:

Tja... zelfs als ze het moment specifiek voor mijn auto en velgen hadden ingesteld was 't vast nog misgegaan. Ik heb van die roestige bouten , dan haal je het goede moment dus ook niet als je 't met een momentsleutel doet.

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 22:52
door Alessandro
Da's nog niks. ik ken iemand die tot twee keer toe na een bezoek aan de dealer zo goed als z'n wielen verloor. Tot twee keer toe, bj dezelfde garage vergeten de wielmoeren aan te draaien! :shock: Nog een geluk dat hij zelf snel nattigheid voelde. :o

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 23:00
door Maxtor
Zelf ook 1 keer gehad dat ik mijn eigen wielbouten niet goed had vastgedraaid :oops:

Kwam er gelukkig tijdig achter

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 23:06
door _Pieter_
Lui van Mis-Fit, Eurocenter en weet niet al komen niet binnen een straal van 10 meter bij mijn auto, ookal is het een 33.
Heb al zo vaak dit soort ge-eikel gezien en gehoord, zelfs zaken die ik als niet-monteur in 5 minuten fix na 3x de auto te hebben teruggebracht.

Dikke pluim voor mijn garage, doen alleen oude alfa's en lancia's en in 1 keer goed. Kost wat heb je ook wat.

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 23:23
door ARGTV3V6TB
tegen mij zeggen ze altijd ff na zon 1000 km chekken en natrekken omdat ze los kenne trillen/wrikken....


dus duidelijk toch ;-)

btw ik heb het ook wel is gahd maar dan midden in de vriezende sneeuw op weg naar nijmegen (vanuit rotterdam) :?

Re: RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 23:25
door Raimon
Zelf ook 1 keer gehad dat ik mijn eigen wielbouten niet goed had vastgedraaid :oops:

Kwam er gelukkig tijdig achter
Als we dan toch bekentenissen af gaan leggen: heb het ook eens gehad door eigen schuld...

Voordeel daarvan: zoiets gebeurt je NOOIT meer!

RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 23:39
door Maxtor
Je had je wiel er hopelijk niet afliggen al Raimon?

Ik ontdekte mijn fout toen ik een drempel opreed en een hoop gereutel hoorde.. meteen naar de kant en aandraaien. En inderdaad, geen daarna vergeet je het noooit meer. Laatst wiel van de Megane van mn vader omgelegd, toen ook nog 3 maal de boel aangedraaid om zeker te zijn.

Re: RE: ja maar... we hebben een momentsleutel hoor !

Geplaatst: di jan 17, 2006 23:41
door Rees Cees
Daarom trek ik ze altijd zelf na.
Haha,

ben 1 keer een wiel op Spa verloren..................................zat vast volgens de monteur, niet dus.

Kwikfit is prima :thumbs: