wo dec 27, 2006 00:18
alfetta velgen zitten er absoluut niet onder. een alfetta heeft steek 4x98. En een 105 serie heeft 4x108.
Wat er onder kan verschilt heel erg. Maar wel is het zo dat de wegligging erg te lijden heeft van te brede banden onder een bert. Ga niet breder dan 195/60/14.
Liever nog maximaal 185/70/14.
Dit kan op een 7 j velg.
De gangbare lichtmetalen velgen hebben 6j.
Wel kan je met de ET waardes spelen om de auto wat 'dikker'te maken. Let wel op dat ze achter niet aan gaan lopen bij inveren, zeker icm een verlaagde auto.
Verder is het zo dat je op den duur problemen gaat krijgen met je chassislangsdragers aan de voorzijde, als je met te brede banden gaat rijden, de belasting is te zwaar.
Het chassis gaat torderen en je zal zien dat bij draaien aan het stuur het stuurhuis mee gaat bewegen. Dat is pas funest!
Bedenk dat de auto oorspronkelijk werd afgeleverd met een 155/15 bandje, en later met een 165er op een 14 inch velg van 5.5j.
Ga je dan 205 rijden dan ben je procentueel gigantisch veel breder aan het gaan, waar het onderstel dus helemaal niet op berekend is.
Dan de vraag: Waarom wil je dat? Heb je problemen met wegligging of wil je hem 'dik'hebben? Er zijn legio velgen die de wielkasten goed vullen zonder gekke maten te gaan gebruiken.
Gebruik de zoekfunctie want dit is al veel vaker tevoorschijn gekomen op het forum.
Vroeger in de '70er jaren raceten ze met dik rubber, maar dat was ook bandentechnologie van destijds. (grip)
Zelf momenteel in de Trofeo wordt gereden met een maximaal 190 bandje. Soms een 200 (afwijkende racematen) maar dat is geen vergelijk wegens doorgelast, aangepast etc.
echt, ik heb te vaak auto's met breed rubber moeten herstellen (chassisdragers) en heb er teveel gehad om te weten hoe ver je kan gaan.
185 is voor mij de max.
Succes!
Rik
Political correctness is a doctrine fostered by the delusional, illogical, liberal minority, and rabidly
promoted by an unscrupulous mainstream media, wich holds forth the proposition that it is entirely
possible to pick up a turd by the clean end