Pagina 1 van 3
Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: za jul 22, 2006 13:18
door TiTaTo
Op het kenteken van mijn dit jaar geïmporteerde 75 2.5v6 staat een massa ledig voertuig van 1260kg. Massa rijklaar is volgens kenteken zelfs 1360kg!
Volgens mijn info weegt een 75 2.5v6 1160 kg (leeg). Via Arjan van het 75 register kreeg ik info van 2 andere 2.5v6-en: 1190kg en 1210kg.
Aangezien dit toch een houderschapsbelasting klasse scheelt (76 euro/jaar), heb ik mijn 75 maar eens nagewogen bij het plaatselijke afval verzamelpunt. Conclusie: mijn 75 weegt 1178kg, met 2/3 volle tank

.
Weet iemand hoe de RDW de massa ledig gewicht beplaald bij een importkeuring? Door weging of wordt het gewicht ergens uit de boeken gehaald?
Indien er gewogen wordt, met volle of lege tank etc.?
Volgens de summiere informatie van de RDW moet de auto bij een erkend weegstation gewogen worden.
Heeft iemand ervaring met het laten wijzigen van de massa op het kenteken?
Martijn
RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: za jul 22, 2006 18:37
door harold
ik zou zeggen "stel die vraag maandagochtend even aan een medewerker van het RDW"
Re: RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: za jul 22, 2006 18:58
door Richard75
ik zou zeggen "stel die vraag maandagochtend even aan een medewerker van het RDW"
ja laat die rakkers werken voor hun centen
ben ook wel benieuwd hoe dat gewicht bepaald wordt
RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: za jul 22, 2006 19:14
door Rees-Cees
wegen bij een weegbrug. daar krijg je een briefje met het gewicht er op en een stempel ( kost wel geld dat wegen). de rdw heeft daar de adressen voor. dat weet ik omdat al mijn import en ombouw auto's altijd gewogen zijn. met je keuring en weegbrief ga je daarna naar de belastingdienst (douane) voor de bpm.
RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: za jul 22, 2006 19:31
door TiTaTo
Ik heb al mailcontact gehad met de RDW en men geeft aan: "U kunt uw voertuig laten wegen bij een erkend weegstation. Als het gewicht inderdaad afwijkt kunt u ons hiervan berichten."
Voor ik allerlei kosten ga maken voor weging/herkeuring zou ik willen weten hoe er gewogen wordt en of ik inderdaad kans maak. (ik heb deze vraag uiteraard ook teruggesteld aan de RDW, maar dit forum werkt vaak sneller

).
Re: RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: za jul 22, 2006 19:37
door Rees-Cees
Ik heb al mailcontact gehad met de RDW en men geeft aan: "U kunt uw voertuig laten wegen bij een erkend weegstation. Als het gewicht inderdaad afwijkt kunt u ons hiervan berichten."
Voor ik allerlei kosten ga maken voor weging/herkeuring zou ik willen weten hoe er gewogen wordt en of ik inderdaad kans maak. (ik heb deze vraag uiteraard ook teruggesteld aan de RDW, maar dit forum werkt vaak sneller

).
het is zo simpel. je weet nu wat de auto ongeveer weegt. je gaat naar een weegstation en betaald een paar knaken om te wegen. als ie daar zwaarder is dan op het kenteken of wat de auto nu weegt gooi je het briefje weg. als ie lichter is gewogen dan geef je het briefje aan de rdw
RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: za jul 22, 2006 19:41
door TiTaTo
OK, en moet dat bij een RDW station of zijn er andere weegstations die men erkent?
Re: RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: za jul 22, 2006 19:50
door Rees-Cees
OK, en moet dat bij een RDW station of zijn er andere weegstations die men erkent?
dat kan overal waar de rdw de goedkeuring geeft.
dus ga effe googlen
RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: zo jul 23, 2006 01:17
door @PM
1160 lijkt me wel erg laag? Mijn 1.8 (origineel Nederlands) moet al 1150 op de weegschaal zetten als ik het kentekenbewijs mag geloven.
Mijn Mazda is geïmporteerd in 2001 en heeft het standaard gewicht voor dat type in het kentekenbewijs staan. Ik ken echter ook een exemplaar (zelfde bouwjaar) die 50 kg zwaarder is op kenteken (geïmporteerd in 1993), en dat terwijl er minder op zit (namelijk geen electrisch bediende ramen en spiegels).
RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: zo jul 23, 2006 02:08
door ElCamino
Hey Martijn,
Bij mij staat er 1192 kg op kenteken (ik dacht te herinneren 1160, maar het was dus ietsje meer....).
Bij de weging ben je wel verplicht een reservewiel en het boordgereedschap in de auto te hebben, volgens mij ook een minimaal halfvolle tank. Maar voor de rest zou je nog wel wat dingetjes weg kunnen laten wat toch niet opvalt. In ieder geval die tank wat verder leeg rijden en je eigen spulletjes eruit halen. Oh ja, en die 5,5" velgen met kale bandjes erop zetten

. Met een beetje geluk kom je onder de 1150 kg, dat zou wel weer een belastingtariefgroep schelen

.
En anders, om echt tot het uiterste te gaan, probeer je het brandstofniveauzendertje tijdelijk te blokkeren op de halfvolstand en rijd je 'm nog verder leeg...
RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: zo jul 23, 2006 09:10
door giuliettaevo
en je maakt het ruitensproeiertankje bijna leeg, weer 5kg minder.
en oliepeil op minimum.
stuurbekrachtiging eraf.
zwengelmechanieken erin ipv elektrisch.
centrale vergrendeling eruit.
kleinere accu.
geluiddempende matten onder vloerbedekking weglaten.
mistlampen eruit.
reparatiespuitbus ipv resevewiel.
geen kofferruimte bekleding.
moet in totaal aardig wat schelen.

RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: zo jul 23, 2006 10:21
door TiTaTo
@PM: Tja, serie 1 75's zijn een stukkie lichter. Mijn 1.8 weegt bijvoorbeeld 1060kg (kenteken 1070kg)! Ik weet niet hoe fabrikanten de massa leeg bepalen, maar als dat zonder brandstof is is die 1160 voor mijn v6 zeker realistisch.
@ElCamino: Ik had mijn krik al verwijderd, boordgereedschap heb ik er niet bij. Het is idd wel een uitdaging om onder de 1150 te komen, zal vanmiddag eens wegen wat die 5,5" velgen aan gewicht schelen, maar vooral met die tank moet iets creatiefs te doen zijn
@Giuliettaevo: mistlampen, ruitensproeier en accu worden serieus in overweging genomen. Die reparatiespuitbus is ook wel een goeie, zou dat mogen?
Re: RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: zo jul 23, 2006 10:34
door Marley164
Die reparatiespuitbus is ook wel een goeie, zou dat mogen?
Jazeker mag dat , anders hebben alle lpg rijders met een ringtank een groot probleem denk ik

RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: zo jul 23, 2006 10:57
door Alessandro
Tank zo goed als helemaal leegrijden en dan de draden bij de tankvlotter doorverbinden. Dan geeft ie dus een volle tank aan. De RDW-er gaat je dan vertellen dat je tank eigenlijk veel te vol zit en gaat je voorstellen om er nog maar eens 15 of 20 kg vanaf te trekken!!!!!!!!!! Dubbel op dus.
En da's bij de camper van mijn oom indertijd echt gebeurt dus, na de keuring/ weging het eerste de beste tankstation bezocht, tot grote verbazing van de bezitter van die andere kamper daar bij de RDW
niet verder vertellen hè.

RE: Massa ledig voertuig 75 2.5v6
Geplaatst: zo jul 23, 2006 23:50
door TiTaTo
Hehe, goeie tip Sander

Toch zou je denken dat de massa leeg met een lege tank gemeten wordt, maar dat zal wel te logisch zijn.
Met lege tank en zonder reservewiel zou ik onder de 1130kg uit moeten kunnen komen.
Vanmiddag nog even wat wielen gewogen. Gerommel in de marge natuurlijk, maar ik wilde het toch weten:
6.5J 14" 5gats speedline 75 velg, 195-60 band: 17kg
5.5J 14" 5gats benzoni 75 velg, 195-60 band: 16 kg
5.5J 14" 4gats speedline velg (zelfde model als hierboven, 185-65 band): 14kg
5.5J 13" 4 gats stalen 75 1.8 velg, 185-70 band: 14kg
Gemeten met banden (verschillende merken, zal ook wel wat verschil in zitten).