ik was idd de vorige eigenaar van deze 1.8ie
omdat de voorremmen slecht waren, en ik nog een TS onderstel had, deze hieronder geschroefd.. iig de fusees Brembo's en de dion
ook casterkogels gemonteerd, en e.e.a. aan benodigd laswerk gedaan..
is gewoon een goed rijdende 75, en Arthur heeft er nog best wel wat puntjes op de i gezet..
bij mij was het een daily winter slecht weer auto..
heb al meer dan genoeg auuto's in de belasting, anders had ik hem zo weer terug gekocht
in mijn ogen veel 75 voor niet teveel, betrouwbaar, niet rot, maar optisch niet moeders mooiste
Deze auto is kort van mij geweest en een aantal jaar van Stephen.
Ik heb de auto gekocht van een Fiat dealer die hem had staan. Daarmee heb ik hem gered van de sloop want de auto heeft zeer lange tijd (15-20 jaar misschien?) stilgestaan en stond op het punt om de pletter in te gaan. De auto liep niet en rolde moeilijk.
Daarna lopend en rijdend gekregen (bekende probleem bedrading brandstofpomp, hulpkoppelingscilinder gereviseerd, remmen vrij gemaakt/delen vervangen en diverse andere werkzaamheden).
Het was een verassend harde auto, dat was de reden waarom ik hem destijds heb gekocht. Ik vond het zonde als een complete en harde 75 in deze tijd zou worden omgesmolten. Er zat een beetje roest op de spatborden achter, maar verder kan ik mij geen roest meer herinneren.
Stephen heeft de auto vervolgens van mij overgenomen, wielranden achter gelast, APK-waardig gemaakt, ombouw naar 5x98 gedaan en hij heeft er een aantal jaar redelijk veel in gereden, van wat ik begreep.
De lak van de auto was wel echt slecht. Blanke lak was totaal gefaald.